0232 229 00 58 - 0541 229 00 35 - 0541 229 00 90

KURUMSAL

Mavi Nehir Anaokulu Buca bölgesinde okul öncesi eğitimde kalitenin artırılması maksadıyla kurulmuştur. Okulumuz 3-6 yaş arası çocukların sevgi ve güven ortamı içerisinde temel gereksinimlerini karşılanmasının yanı sıra, çocuklarımıza akademik anlamda da ihtiyaç duydukları ve hak ettikleri eğitimi vermeyi hedeflemektedir.

Yenilikçi , çağdaş gelişme açık ve deneyimli eğitim personellerimiz ile çocuklarımızın bilişsel, sosyal, bedensel, dil ve duygusal gelişimleri desteklenirken yaşama hazırlayacak, çevreyle ve yaşıtlarıyla uyumlarını artıracak, onları bilinçlendirecek, meraklarını tatmin edecek , analitik düşünecek eğitimler verilecektir. Bu eğitimlerden en yelikçi olan eğitimimiz Robotik kodlama, ve akıl oyunları eğitim programımızdır. Robotik kodlama çocuklarımızın;

• Akademik başarı için temel oluşturan sıralama becerileri geliştirebilmesini

• Matematik ve dili, anlamlı ve motive edici bir bağlamda kullanabilmesini

• Algoritma kurma ve kurulan algoritmayı kodlamasını

• Hesaplamalı düşünme temelinde analitik düşünebilmesini

• Programlı ve değişkenleri dikkate alarak işlemler yapabilmesini

• Problemler için en kısa yoldan çözüme ulaşmasını

• Olaylara ve problemlere farklı bakış açılarıyla bakabilmesini sağlayacaktır.

Yenilikçi eğitim programlarımızdan biride Origami eğitimidir. Origami Japon kağıt katlama sanatıdır. Origami’yi diğer kâğıt sanatlarından ayıran özelliği ise, kâğıdı sadece katlayarak bir eser haline getirmesidir. Origamide makas ve yapıştırıcı kullanılmaz. Origami bir parça kâğıt ve hayal gücü kullanılarak neler yaratılabileceğini öğrettiği için, çocuklar için hem öğretici, hem de eğlendirici bir oyun gibidir. Üstelik çocuklar origami ile oyun oynuyormuş gibi hissederlerken, origami çalışmaları çocuklarda öğrenme yeteneğinin gelişimine ve onların yaratıcılık potansiyellerinin ortaya çıkmasına olumlu yönde etki eder. Kâğıdın farklı biçimlerde katlanmasıyla ortaya çıkarılabilen figürler, çocuklarda başarma hissini güçlendirir.

Her Hakkı Saklıdır- 2018 Mavi Nehir Anaokulu

web tasarım izmir
footerresim